طی سال‌های اخیر و با پیشرفت علم و تکنولوژی، انسان امروز می‌تواند به‌راحتی رنگ و شکل دندان‌های خود را تغییر دهد و طرح لبخندش را خودش با کمک دندان پزشک‌های مجرب انتخاب کند. لمینیت و کامپوزیت دندان از مواردی هستند که در برآورده کردن این نیاز به کمک شما می‌آیند. حال فرق کامپوزیت و لمینیت دندان چیست؟

نمونه کار لمینیت در کلینیک پایتخت زیبایی ایران/ فرق کامپوزیت و لمینیت

لمینیت دندان چیست؟

لمینیت دندان پوششی است که برای زیبایی دندان‌ها به‌کار می‌رود. درواقع، کاربرد لمینیت این است که دندان‌های ما را ازنظر آناتومی، رنگ، شکل و بافت اصلاح می‌کند و طرح لبخندی زیبا و رضایت‌بخش برای ما به وجود می‌آورد. به همین دلیل، این روش متقاضی‌های بسیار زیادی در همه جای دنیا، بخصوص در بین افراد مشهور و سلبریتی ها، دارد.

همچنین بخوانید: قیمت لمینت دندان

مزایای استفاده از لمینیت دندان عبارتند از:

دارای دوام بسیار مطلوب است

هیچ‌گونه آسیبی به لثه‌ها نمی‌زند

خاصیت انعکاس نور را دارد که زیبایی را دوچندان می‌کند

شفافیت دارد

نمونه کار لمینیت با مواد درجه یک در کلینیک پایتخت زیبایی ایران/ فرق کامپوزیت و لمینیت

حال این سؤال پیش می‌آید که لمینیت دندان معمولاً برای چه مواردی انجام می‌پذیرد؟

لمینیت برای درمان شکستگی‌های دندان، رفع لکه‌های ایجادشده بر روی دندان‌ها براثر مصرف تتراسایکلین و سایر آنتی بیوتیک ها، رفع لکه‌های ایجادشده بر روی دندان‌ها در اثر فلوروز (که در اثر مصرف زیاد فلوراید به وجود می‌آید)، از بین بردن لکه‌های ایجادشده براثر نقص مینای دندان (هیپوپلازی مینا)، اصلاح سایز و ساختار دندان‌ها و از بین بردن فضای خالی بین دندان‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

فرق کامپوزیت و لمینیت دندان چیست؟

تفاوت ها عبارتند از:ساخت متریال،طول جلسات درمان،دوام و قیمت

تفاوت کامپوزیت و پرسلن چیست؟

در این روش ابتدا دندان های شما قالب گیری می شود سپس این روکش ها توسط دندان ساز ساخته می شود و در نهایت بر روی دندان های شما نصب می شود.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان روکشی است که از ماده پرکننده رزین کامپوزیت ساخته‌شده است و برای ایجاد یک لبخند زیبا و از بین بردن زشتی‌های دندان مورداستفاده قرار می‌گیرد.

نمونه کار کامپوزیت دندان توسط متخصصین کلینیک زیبایی ایران/ فرق کامپوزیت و لمینیت

مزایای کامپوزیت دندان عبارتند از:

نیاز به تراش زیاد دندان‌ها برای اصلاح آن‌ها نیست

هزینه آن نسبت به لمینیت ارزان‌تر است

در صورت آسیب دیدن، قابل‌ترمیم و تعویض است

روش این درمان، ساده و بدون درد است

و از بزرگترین مزایای آن این است که بسیار سریع و در یک جلسه انجام می‌شود

کامپوزیت نیز مانند لمینیت برای سایر موارد ذکرشده به‌کار می‌رود و یکی دیگر از روش‌ها برای زیباسازی دندان‌ها و طرح لبخند شما است.

کلینیک پایتخت زیبایی ایران با به‌کارگیری بهترین متخصصان، طرح لبخند شمارا به زیباترین و مطلوب‌ترین شکل ایجاد می‌کنند که در این مسیر از به‌روزترین متدها و باکیفیت‌ترین مواد، هم در لمینیت و هم در کامپوزیت، بهره می‌گیرند.

نمونه کار کامپوزیت دندان در کلینیک پایتخت زیبایی ایران/ فرق کامپوزیت و لمینیت

فرق کامپوزیت و لمینیت دندان چیست؟

اگرچه ارزیابی وضعیت دندان‌های بیمار به عهده دندان‌پزشک است و او تشخیص می‌دهد که کدام روکش برای دندان بیمار مناسب‌تر است، اما بیمار نیز می‌تواند فرق کامپوزیت و لمینیت را بداند تا بتواند به‌طور کلی تصمیم‌گیری بهتری داشته باشد.

ما برای شما فرق کامپوزیت و لمینیت را بیان می‌کنیم و توضیحات لازم را دراین‌باره بیان می‌کنیم:

  • ساخت:کامپوزیت دندان اغلب توسط متخصص دندانپزشکی زیبایی به‌طور مستقیم روی دندان قرار داده می‌شود. متخصص دندان‌پزشک لایه‌های مختلفی از مواد کامپوزیت را روی دندان قرار می‌دهد و به آن شکل و فرم می‌دهد تا شکل آناتومی دندان‌های شما را ایجاد کند. اما لمینیت در آزمایشگاه و توسط تکنسین‌ها زیر نظر پزشک متخصص شما ساخته می‌شود.
  • طول جلسات درمان: ازآنجاکه کامپوزیت مستقیماً روی دندان قرار می‌گیرد، درنتیجه یک روش ساده و سریع محسوب می‌شود که معمولاً در یک جلسه انجام می‌گیرد. اما لمینیت که توسط تکنسین‌ها در لابراتوار دندان ساخته می‌شود، معمولاً بیشتر از یک جلسه زمان می‌برد. غالباً این روش نیاز به دو جلسه مراجعه به دندان‌پزشک طی دو هفته دارد. هر جلسه معمولاً کمتر از یک ساعت زمان می‌برد.
  • دوام: طول عمر کامپوزیت معمولاً کمتر از لمینیت است. معمولاً کامپوزیت بین 2 تا 5 سال دوام می‌آورد و پس‌ازاین مدت تغییر در رنگ دندان و یا ظاهر آن ایجاد می‌شود. اما لمینیت معمولاً 15 الی 20 سال عمر می‌کند و در برابر سایش بسیار مقاوم‌تر است.
  • کامپوزیت یک اقدام بازگشت‌پذیر است. این به آن معناست که اگر مراجعه‌کننده به دندان‌پزشک پشیمان شود و بخواهد کامپوزیت را بردارد، به راحتی می‌تواند این کار را انجام دهد و دندان‌های طبیعی خود را داشته باشد. اما در لمینیت، چون دندان‌ها تراشیده می‌شوند، امکان بازگشت به حالت طبیعی و دندان‌های خود فرد وجود ندارد. این فرق کامپوزیت و لمینیت بسیار موردتوجه است.
  • کامپوزیت معمولاً طبیعی‌تر از لمینیت به نظر می‌رسد، اگرچه این امر بسیار به مهارت و هنر دندان‌پزشک شما بستگی دارد. اگر دندان‌پزشک شما متخصص و ماهر باشد، هردوی این موارد طبیعی و زیبا به نظر می‌رسند. لمینیت ظاهر دندان‌های شما را درخشان‌تر می‌کند و این امر زیبایی دندان شما را بیشتر می‌کند. درواقع، لمینیت به علت داشتن درخشندگی باعث جلب‌توجه بسیاری از افراد می‌شود.
  • قیمت: فرق کامپوزیت و لمینیت در قیمت آن‌ها نیز هست. کامپوزیت نسبت به لمینیت ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه است. اما به این نکته هم باید توجه کرد که دوام لمینیت بسیار بیشتر از کامپوزیت است. مراجعه‌کننده پس از مشورت با دندان‌پزشک خود می‌تواند تصمیم بگیرد کدام‌یک را انتخاب کند.

کلینیک پایتخت زیبایی ایران با استفاده از به‌روزترین دستاوردهای علمی، تکنولوژی و مدیریتی و با به‌کارگیری بهترین متخصصان در امور مختلف زیبایی، آماده ارائه خدمات به همراهان خود بوده و رضایت شما را بالاترین هدف خود می‌داند.