فواید مزوتراپی مو چیست؟

حتماً هرکدام از شما عبارت “مزوتراپی مو” به گوشتان خورده و چیزهایی درباره آن شنیده‌اید. فواید مزوتراپی مو، شیوه انجام آن، ترکیبات به‌کاررفته در این روش و سایر موارد می‌توانند سؤال هایی باشند که پاسخ آن‌ها به خیلی از ما کمک می‌کند.

تابه‌حال چندین بار برایتان پیش‌آمده است که دسته‌ای از موهای ریخته شده روی لباستان ببینید؟ و یا چندین بار برایتان پیش‌آمده است که در مقابل آینه متوجه کم شدن حجم موهایتان و سفیدی آن‌ها بشوید؟ قطعاً برای همه ما چندین بار این اتفاق افتاده است و حداقل تا چند ساعت ذهن ما مشغول این مساله شده که چرا این اتفاق برای من افتاده و چه‌کار باید بکنم. مزوتراپی مو یکی از روش‌هایی است که امروزه برای رفع این نگرانی‌ها به ما کمک می‌کند.

مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی چیست و فواید مزوتراپی مو کدام است؟

اگر بخواهیم به زبان ساده صحبت کنیم، مزوتراپی مو برای شما موی جدید به وجود نمی‌آورد، بلکه رشد موهای موجود و فعلی را تقویت می‌کند. این تفاوت مهم مزوتراپی مو و کاشت مو است.

مزوتراپی یک روش درمانی غیر جراحی و جدید است که برای تقویت رشد مو و درمان ریزش مو به‌کار گرفته می‌شود. این روش درمانی، از طریق تزریق به‌وسیله سورن‌های بسیار ریز انجام می‌گیرد و عموماً به‌عنوان روش بدون درد و سرپایی شناخته‌شده است.

برای آن‌که بدانید آیا مزوتراپی برای موهای شما مناسب است یا نه، باید پیش از هرکاری به پزشک متخصص مراجعه کنید و با انجام یک سری آزمایش‌های لازم و مشاوره تصمیم مناسبی بگیرید.

تعداد جلسات مزوتراپی مو چه قدر است؟

تعداد جلسات لازم برای مزوتراپی مو و فاصله بین این جلسات بستگی به نظر پزشک متخصص دارد. اما به‌طور کلی 10 تا 15 جلسه زمان لازم است تا به نتایج مطلوب و ماندگارتری دست‌یافت.

روش‌های رایج کاشت مو چیست؟

امروزه در حال حاضر رایج‌ترین روش‌های کاشت مو FUT و FIT هستند.

همچنین بخوانید: قیمت کاشت مو

قبل از انجام مزوتراپی، پزشک متخصص پوست سر فرد را ماساژ می‌دهد و از طریق ترموتراپی (بخار) پوست سر را نرم می‌کند تا برای تزریق آماده شود.

ویتامین‌ها، مواد معدنی، کوآنزیم ها (مواد آلی)، هیالورونیک اسید (که برای افزایش ضخامت موها مؤثر است)، اسیدهای آمینه و سایر مواد مغذی به‌صورت یک محلول به‌وسیله سوزن‌های نازک و استریل مزوتراپی به فولیکول‌های مو که در لایه میانی پوست سر قرار دارند، تزریق می‌شوند. با انجام مزوتراپی مو، جریان خون در سطح پوست سر افزایش پیدا می‌کند و کلاژن‌هایی که به خواب‌رفته و غیرفعال هستند را تحریک می‌کند. درنتیجه این عمل، رشد موها تقویت می‌شود، ریزش مو را کاهش پیدا می‌کند و ضخامت آن‌ها نیز بیشتر می‌شود.

ترکیبات موجود در محلول مغذی مزوتراپی چه هستند؟

محلول‌های مزوتراپی توسط پزشکان متخصص تهیه می‌شوند و برای هرکس بسته به مشکلی که دارد متفاوت است. اما به‌طور کلی از این مواد در محلول‌های ترکیبی مزوتراپی استفاده می‌شود:

ویتامین‌هایی مانند ویتامین ث، ویتامین ب 5، ویتامین ب 7، بیوتین، مولتی ویتامین‌ها، ویتامین آ

مواد معدنی مانند روی، مس، کبالت، منیزیم، گوگرد، گینکوبوبیلوبا، منوکسیدیل

پروتئین و اسیدهای آمینه مانند پروتئین گیاهی موجود در سویا و نخود و یا پروتئین فیبری کراتین که مو از آن ساخته‌شده است

عصاره گیاهانی مانند جینسنگ، جینکوبیلوبا، نخل اره‌ای و رزماری که در خون‌رسانی را به ریشه موها افزایش می‌دهند

 

تعداد جلسات مزوتراپی مو

ازآنجاکه یکی از مهم‌ترین فواید مزوتراپی مو در رشد و تقویت موهاست، پیشنهاد می‌شود با دیدن نشانه‌هایی از ریزش مو حتماً برای آن اقدام کنید. مزوتراپی مو محدودیت سنی ندارد و در هر سنی می‌شود آن را انجام داد.

تعداد جلسات لازم برای مزوتراپی مو و فاصله بین این جلسات بستگی به نظر پزشک متخصص دارد. اما به‌طور کلی 10 تا 15 جلسه زمان لازم است تا به نتایج مطلوب و ماندگارتری دست‌یافت. طول هر جلسه بستگی به مشکل هر فرد دارد و معمولاً بین 15 تا 40 دقیقه طول می‌کشد و فاصله بین جلسات معمولاً 5 الی 7 روز است. پس از انجام یک دوره درمانی، سالی یک بار و یا هر چند سال یک بار می‌توانید آن را تکرار کنید تا نتایج ماندگارتری داشته باشید.

پس از پنج جلسه مزوتراپی، نتایج آن کاملاً مشهود است. ماندگاری این روش درمان بین 3 تا 4 سال است.

فواید مزوتراپی مو چیست؟

این روش درمانی جدید فواید بسیار زیادی دارد. مزوتراپی مو در کلینیک پایتخت زیبایی ایران کاملاً تخصصی و بدون درد و با تجهیزات پیشرفته صورت می‌گیرد و متخصصین این مرکز بهترین مشاوره را به شما ارائه می‌دهد تا متناسب با وضعیت بدنی و شرایط مختص خودتان بهترین تصمیم را در این زمینه اتخاذ کنید.

https://www.instagram.com/p/CCijyUJHh5X/

ازجمله فواید مزوتراپی مو عبارتند از:

یک روش درمانی ایمن، بدون خطر و بدون درد است

ارزان‌تر از سایر روش‌های درمان ریزش مو است

نیاز به بی‌حسی و بیهوشی ندارد و یک روش غیرتهاجمی محسوب می‌شود

ریزش مو را تا حد زیادی کاهش می‌دهد

موها را تقویت، بازسازی و احیا می‌کند

موها را ضخیم‌تر، محکم‌تر و پرپشت‌تر می‌کند

درخشش و طراوت به موها می‌بخشد

شوره سر را از بین می‌برد و از پوسته‌پوسته شدن کف سر جلوگیری می‌کند

ریسک آلرژی و تداخل دارویی آن بسیار پایین است

محدودیت سنی ندارد

بهبودی آن بسیار سریع است

لازم به ذکر است که مزوتراپی مو به دلیل عوارض احتمالی (هرچند کم)، برای افرادی که دیابت دارند، خانم‌های باردار، مبتلایان به هموفیلی و کسانی که ناراحتی و التهابات پوستی دارند توصیه نمی‌شود.

کلینیک پایتخت زیبایی ایران با استفاده از به‌روزترین دستاوردهای علمی، تکنولوژی و مدیریتی و با به‌کارگیری بهترین متخصصان در امور مختلف زیبایی، آماده ارائه خدمات به همراهان خود بوده و رضایت شما را بالاترین هدف خود می‌داند.