امروزه میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ جزو تکنیک‌هایی هستند که در دنیا برای ترمیم و جوانسازی پوست مورداستفاده قرار می‌گیرند. حال این سؤال پیش می‌آید که تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ چیست و کدام‌یک برای شما بهتر است؟

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ چیست؟

حتماً برای شما هم پیش آمده است که در مقابل آینه بایستید و ایرادات صورتتان، مانند جای جوش‌ها یا لکه‌ها، را یک به یک بشمارید و آرزو کنید که کاش می‌شد که صورتی صاف و بدون عیب داشته باشید. این مساله تبدیل به یک دغدغه برای بسیاری از ما، بخصوص خانم‌ها، شده است. در جهان امروز، روش‌های جدیدی به‌کار گرفته می‌شود که این دغدغه را برای شما برطرف می‌کنند. میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ دو نمونه از این روش‌ها هستند که کار اصلی آن‌ها جوانسازی و ترمیم پوست است.

میکرونیدلینگ چیست؟

حال این سؤال پیش می‌آید که تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ چیست؟

واژه نیدلینگ به معنی سوزن زدن است. میکرونیدلینگ جدیدترین تکنیک درترمیم و جوانسازی پوست است و به شیوه سوزن زدن انجام می‌شود. این روش درمانی نوین و غیرتهاجمی، با از بین بردن جای جوش، لکه، آکنه، سوختگی و چین‌وچروک به ترمیم و جوانسازی پوست می‌پردازد.

در روش میکرونیدلینگ، وسیله‌ای به نام درمارولر وجود دارد. درمارولر یک رولر غلتکی است که حدود 200 سوزن بسیار ریز از جنس تیتانیوم بر روی آن وجود دارد.

پزشک متخصص در این روش، با حرکت دادن غلتک بر روی پوست شما، کلاژن و الاستین را در سطح پوست تولید می‌کند که دو ماده اصلی جوانسازی پوست هستند. این سوزن‌ها به‌قدری ریز هستند که دردی برای شما ایجاد نمی‌کنند و میکرونیدلینگ در حقیقت یک روش درمانی بدون درد محسوب می‌شود. بااین‌حال، پزشک متخصص برای افراد حساس کرم‌های بی‌حسی موضعی تجویز می‌کند که پیش از شروع میکرونیدلینگ بر روی پوست خود بمالند.

برخی از پزشکان برای آن‌که بیمارشان به نتایج مطلوب‌تر دست پیدا کند، از سرم های ویتامین ث و یا کرم‌های روشن‌کننده به‌عنوان محرک‌هایی برای تولید کلاژن در سطح پوست استفاده می‌کنند.

میکرونیدلینگ برای رفع مشکلات پوستی در قسمت‌هایی از بدن که پوست نازک و حساسی دارند، مانند گردن، اطراف چشم‌ها، دهان، روی دست‌ها و غیره که با روش‌های دیگر نمی‌توان آن‌ها را درمان کرد، بسیار مناسب است.

تعداد جلسات لازم برای میکرونیدلینگ به میزان مشکلات پوستی شما بستگی دارد. به‌طورکلی، 3 الی 5 جلسه که طول آن‌ها از چند دقیقه تا یک ساعت به طول می‌انجامد، زمان می‌برد. فاصله این جلسات معمولاً 7 الی 15 روز است.

مزونیدلینگ چیست؟

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ چیست و کدام‌یک برای شما بهتر است؟

مزونیدلینگ هم مانند میکرونیدلینگ از طریق سوزن‌های ریز سوراخ‌هایی بر روی پوست ایجاد می‌کند، اما در این روش سوزن‌ها به عمق بیشتری از سطح پوست نفوذ می‌کنند و کوکتل‌های مزوتراپی به عمق لایه‌های پوستی وارد می‌شوند و تولید کلاژن می‌کنند.

مطالب جذاب : قیمت لمینت دندان

در این روش محلول‌های درمانی به عمق پوست وارد می‌شوند، درنتیجه تولید کلاژن و الاستین در عمق بیشتری از پوست انجام می‌شود. با نفوذ کرم‌ها و ویتامین‌ها در عمق پوست، فرایند جوانسازی و رفع چین‌وچروک، لکه‌های پوستی، جای جوش، آکنه، سوختگی، زخم‌ها و غیره اتفاق می‌افتد. به‌علاوه، درنتیجه این روش درمانی، انعطاف‌پذیری پوست شما نیز بیشتر می‌شود و پوست خاصیت کشسانی پیدا می‌کند.

بهتر است مزونیدلینگ در فصول سرد انجام شود، زیرا تابش آفتاب در این فصول از شدت کمتری برخوردار است و درنتیجه پوست شما از نور خورشید محافظت می‌شود.

به‌طورکلی، تعداد جلسات موردنیاز برای مزونیدلینگ 6 تا 8 جلسه است و فاصله هر جلسه تا جلسه بعد معمولاً 3 الی 4 هفته می‌باشد.

تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ چیست؟

همانطور که گفتیم، هر دو روش برای جوانسازی و ترمیم پوست انجام می شود، اما تشخیص آن که کدام یک برای شما مناسب تر است به عهده پزشک متخصص شماست. پس لازم است پیش از هر اقدامی در این زمینه، یک جلسه مشاوره و معاینه با پزشک و یا پزشکان متخصص داشته باشید تا تصمیم درست برای درمان شما گرفته شود. تیم پزشکان متخصص ما در کلینیک پایتخت زیبایی ایران، با به‌کارگیری به‌روزترین روش‌ها و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و تجهیزات، هم در زمینه میکرونیدلینگ و هم در زمینه مزونیدلینگ، آماده ارائه خدمات و مشاوره به شما عزیزان هستند.

برای مشاوره با متخصصین پایتخت زیبایی ایران در رابطه با خدمات میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ با شماره 26769500 تماس بگیرید.

یکی از تفاوت‌های میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ این است که در روش میکرونیدلینگ، سوزن‌ها به عمق کمتری از لایه‌های پوست نفوذ می‌کنند اما در روش مزونیدلینگ به عمق بیشتری نفوذ می‌کنند. درنتیجه مواد مغذی و درمانی در روش مزونیدلینگ به عمق بیشتری از لایه‌های پوست وارد می‌شوند و تأثیر آن چند برابر نسبت به میکرونیدلینگ می‌شود.

نفوذ کوکتل‌ها و مواد مغذی به عمق بیشتر پوست در روش مزونیدلینگ باعث می‌شود تا زمان بیشتری طی شود تا اثرگذاری آن بر روی پوست مشخص شود. درحالی‌که، در روش میکرونیدلینگ تغییرات به‌سرعت بر روی پوست نمایان می‌شوند و از جلسه دوم به بعد تاثیرات میکرونیدلینگ را متوجه خواهید شد. پس، تفاوت میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ، سرعت اثرگذاری آنها نیز می‌باشد.

پس از هر دوی این روش‌ها، پوست دچار التهاب و قرمزی می‌شود. یکی دیگر از تفاوت‌های این دو روش این است که در روش میکرونیدلینگ این التهاب‌ها و قرمزی پوست پس از چند ساعت از بین می‌رود، اما در روش مزونیدلینگ ممکن است تا چند روز ادامه پیدا کنند و گاهی با سردرد خفیف همراه باشند. نگران نباشید، پس از گذشت چند روز تمامی این علائم از بین می‌روند.

کلینیک پایتخت زیبایی ایران با استفاده از به‌روزترین دستاوردهای علمی، تکنولوژی و مدیریتی و با به‌کارگیری بهترین متخصصان در امور مختلف زیبایی، آماده ارائه خدمات به همراهان خود بوده و رضایت شما را بالاترین هدف خود می‌داند.