امروزه کاشت موی طبیعی، بخصوص به روش جراحی، تنها روش ماندگار و دائمی برای کسانی است که از ریزش مو رنج می‌برند. در روش کاشت موی طبیعی (پیوند مو)، شما موهایی خواهید داشت که کاملاً مثل موهای طبیعی خودتان می‌توانید آن را بشویید و یا شانه کنید و هیچ فرقی با موهای طبیعی خودتان ندارد و به همان شکل رشد می‌کند.

کاشت موی طبیعی بهترین راه حل درمان طاسی

ریزش مو یکی از مسائلی است که مردم به آن دچار هستند و بسیاری از افراد از شدت آن رنج می‌برند. کاشت موی طبیعی اگر به روش‌های درست و توسط متخصصین انجام شود، راه‌حل بسیار مناسبی برای رفع این نگرانی است. در نواحی مختلف بدن، مانند سر، ابرو، ریش، سبیل، مژه، نواحی دچار زخم و یا ضایعات پوستی و غیره، برای درمان و ترمیم موهای ازدست‌رفته می‌توان از روش کاشت موی طبیعی استفاده کرد.

همچنین بخوانید: قیمت کاشت مو

هر فرد برای آن‌که بداند کاندیدای مناسبی برای کاشت مو هست یا خیر، باید با یک متخصص مشورت کرده و توسط یک پزشک مجرب معاینه شود. اگر شما کاندید مناسبی برای کاشت مو باشید، این عمل جراحی که جزو عمل‌های سبک و سرپایی است، با برداشتن سالم ریشه‌های موی شما و کاشتن آن‌ها در نقاط موردنظر، انجام می‌شود.

کاشت مو اقدامی است که هم برای خانم‌ها هم برای آقایان انجام می‌شود. کاشت موی سر بیشتر در بین آقایان و کاشت ابرو بیشتر در بین خانم‌ها رواج دارد. بهترین سن برای کاشت مو از 25 تا 60 سال است اما به‌طور کلی محدودیت سنی ندارد.

یکی از مزایای کاشت موی طبیعی این است که بدن به موهای پیوند زده‌شده واکنشی نشان نمی‌دهد، زیرا این موهای پیوندی، با توجه به نوع پیوند، از پشت سر یا سایر نواحی بدن خود شخص برداشته می‌شوند.

ریزش مو پس از کاشت یک روند طبیعی است. معمولاً 4 الی 6 ماه پس از کاشت، موهای پیوند زده‌شده می‌ریزند اما دوباره رشد می‌کنند. پس نگران این موضوع نباشید.

روش‌های رایج کاشت مو چیست؟

کاشت موی طبیعی به روش‌های مختلفی در سراسر جهان انجام می‌شود و هرکدام مزایا و معایبی دارند. رایج‌ترین روش‌های کاشت مو FUT و FIT هستند. متخصصین ما در کلینیک پایتخت زیبایی ایران، کاشت موی طبیعی را به روش‌های FUT، FIT، ترکیبی و سایر روش‌ها و با پیشرفته‌ترین متد و دستگاه‌ها برای افرادی که کاندیدای مناسب برای این عمل باشند انجام می‌دهند و آماده خدمت‌رسانی و مشاوره به همه شما عزیزان در این زمینه می‌باشند.

کاشت مو به روش FUT

کاشت موی طبیعی به روش FUT در کلینیک icc

کاشت مو به روش FUT در حال حاضر جزو موثرترین روش‌های کاشت مو در جهان است که بالای 95 درصد از افرادی که به این روش کاشت مو انجام داده‌اند، از نتیجه راضی بوده‌اند.

در این روش، از بی‌حسی موضعی برای عمل جراحی استفاده می‌شود. پزشک متخصص موی طبیعی را برای کاشت، از پشت سر (و یا دو طرف سر) بر می‌دارد و بدین ترتیب یک نوار کوچک در پشت سر بیمار ایجاد می‌کند. این نوار حداکثر 2 سانتی‌متر عرض و 25 سانتی‌متر طول دارد.

پزشک و تیم متخصصین او، این نوار استخراج‌شده را به قطعات کوچکتری تقسیم می‌کنند. این قطعات شامل 1 الی 4 تار مو هستند. به این قطعات گرافت می‌گویند. در این عمل جراحی بین 1500 تا 2500 گرافت (یعنی 7000 تا 9000 تار مو) تهیه می‌شود و برای کاشت آماده می‌شود.

در این روش کاشت موی سر، گرافت هایی که شامل 1 تا 2 تار مو می‌شوند، در قسمت جلوی سر و نزدیک به خط رویش مو کاشته می‌شوند و گرافت هایی که شامل 3 تا 4 تار مو هستند و درواقع متراکم‌ترند، در بالای سر و قسمت تاج سر کاشته می‌شوند. بدین ترتیب عمل کاشت بر اساس الگویی کاملاً طبیعی با موهای شما انجام می‌گیرد. در این روش تعداد تار موهایی که برداشته می‌شود بیشتر است و درنتیجه تعداد تار موهای کاشته شده نیز بیشتر خواهد بود.

روش FUT معمولاً زمان کمتری نسبت به سایر روش‌های کاشت مو می‌برد. حدوداً یک جلسه 3 الی 5 ساعته طول زمان این عمل است.

ایراد بزرگ کاشت مو به روش FUT جای زخم نواری شکل در پشت سر است که در مدت‌زمان طولانی‌تری بهبود می‌یابد. اما درعین‌حال، این روش ماندگاری بیشتری دارد و برای کاشت موی سر بهتر است از این روش استفاده کرد.

 

کاشت مو به روش FIT

این روش نسبت به روش FUT، آسان‌تر و کم‌هزینه است و درعین‌حال بدون درد و پانسمان انجام می‌شود.

در این روش، متخصص با وسیله‌ای به نام پانچ سوراخ‌هایی به قطر یک میلی‌متر و کمتر ایجاد می‌کند و از قسمت پشت و کنار سر، برداشت مو را انجام می‌دهد. برای این کار نیز از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. تیم متخصص گرافت های مو را به‌وسیله پانچ‌های مخصوص از پشت و کنار سر برداشته و در نواحی مدنظر می‌کارند. در هر مرحله از این روش، می‌توان حدوداً 500 الی 1000 تار مو استخراج کرد.

نکته بسیار مهم در این روش، دمای نگهداری موهای استخراج‌شده زمانی که خارج از بدن قرار دارند، است. موهای برداشته‌شده باید هیدراته و در دمای ایده آل و در ظرف‌های مناسب قرار بگیرند و برای کاشت آماده شوند. پس از آماده‌سازی، به‌وسیله همان پانچ موهای برداشته‌شده کاشته می‌شوند. کاشت موی طبیعی به روش FIT معمولاً در 2 یا چند جلسه انجام می‌شود و مجموع مراحل برداشت و کاشت مو حدوداً 5 الی 7 ساعت زمان می‌برد.

از این روش بیشتر برای قسمت‌های محدودی مثل ابرو و یا ریش و سبیل استفاده می‌شود.

کاشت موی طبیعی در ابرو در کلینیک icc

کاشت مو به روش ترکیبی

افرادی که دچار ریزش موی بسیار بالایی هستند معمولاً از روش کاشت موی ترکیبی استفاده می‌کنند. همان‌طور که از نام این روش پیداست، در این نوع کاشت،

از دو روش FUT و FIT استفاده می‌شود. درروش کاشت ترکیبی، برداشت گرافت ها با روش FUT و کاشت آن‌ها به روش FIT صورت می‌گیرد.

یکی از مزایای این روش، امکان برداشت تعداد بالای گرافت مو در یک جلسه است. در روش ترکیبی، می‌توان 5000 گرافت مو (حدود 12000 تا 14000 تار مو) را در یک جلسه برداشت کرد. این روش کاشت مو حداقل 2 جلسه زمان می‌برد.

کاشت موی طبیعی یا پیوند مو در کلینیک پایتخت زیبایی ایران

کاشت مو به روش FIT چگونه است؟

در این روش، متخصص با وسیله‌ای به نام پانچ سوراخ‌هایی به قطر یک میلی‌متر و کمتر ایجاد می‌کند و از قسمت پشت و کنار سر، برداشت مو را انجام می‌دهد.

کاشت مو به روش FUT چگونه است؟

در این روش، از بی‌حسی موضعی برای عمل جراحی استفاده می‌شود. پزشک متخصص موی طبیعی را برای کاشت، از پشت سر (و یا دو طرف سر) بر می‌دارد و بدین ترتیب یک نوار کوچک در پشت سر بیمار ایجاد می‌کند.

پس از کاشت مو چه باید کرد؟

بهتر است پس از کاشت مو به هرکدام از این روش‌ها، یک روز کامل استراحت کنید

به مدت یک ماه پس از کاشت مو، ورزش و فعالیت‌های سنگین انجام ندهید

تغذیه مناسب و سرشار از ویتامین، بخصوص ویتامین C، داشته باشید

برای برداشتن پانسمان‌ها و معاینه مجدد حتماً به پزشک مراجعه کنید

برای شستشوی سر، از شامپوهای مناسب (که معمولا پزشک معرفی می کند) استفاده کنید و شستشو را به شیوه‌ایآرام و با آب گرم انجام دهید

کلینیک پایتخت زیبایی ایران با استفاده از به‌روزترین دستاوردهای علمی، تکنولوژی و مدیریتی و با به‌کارگیری بهترین متخصصان در امور مختلف زیبایی، آماده ارائه خدمات به همراهان خود بوده و رضایت شما را بالاترین هدف خود می‌داند.