پیکر تراشی چیست ؟ پیکر تراشی یا جراحی بادی کانتورینگ مجموعه ای از تکنیک های مختلف است که جراحان زیبایی برای برطرف نمودن چربی ها و پوست اضافی بدن و فرم مناسب دادن به قسمت های مختلف بدن از آن ها استفاده می کنند.

پیکر تراشی چیست؟

هدف از پیکر تراشی، از بین بردن چربی ها و پوست اضافه که از طریق رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند، می باشد. در این مقاله، درباره راه های مناسب برای پیکر تراشی برای شما صحبت می کنیم.

پیکر تراشی چیست ؟ یک سری از افراد هستند که چربی‌های زیادی در زیر پوست آن‌ها جمع شده که با ورزش کردن و رژیم غذایی از بین نمی‌رود. و یا یک سری از افراد هستند که در اثر کاهش وزن شدید پوست آنها شل شده و قابلیت سفت شدن مجدد را ندارد. این اتفاق بیشتر در قسمت‌هایی از بدن مثل شکم، پهلو، باسن، سینه، بازوها و ران‌ها می‌افتد. در این شرایط راه‌حل چیست؟

پیکر تراشی برای از بین بردن این چربی و پوست اضافه پیشنهاد می‌شود. اما نکته بسیار مهم در این مورد آن است که این کار باید توسط پزشک بسیار ماهر و با بهترین روش و به‌روزترین دستگاه‌ها انجام شود. در این صورت، این عمل بهترین صورت انجام می‌گیرد و نتیجه یک بدن مناسب و خوش‌فرم خواهد بود.

متخصصین ما در پایتخت زیبایی ایران، با بکارگیری مدرن ترین دستگاه ها و به‌روزترین روش ها، پیکر تراشی را برای شما انجام می دهند و در این مسیر از متدهایی بهره می گیرند که کمترین عوارض و بیشترین بازدهی را داشته باشد.

روش‌های رایج پیکر تراشی چیست؟

 

پیکر تراشی چیست؟ پیکرتراشی با پیشرفته ترین متد در پایتخت زیبایی ایران

لیپوساکشن (Liposuction)

یکی از روش‌های رایج پیکر تراشی، لیپوساکشن است. در این روش، پزشک متخصص برای از بین بردن چربی‌های اضافی از حرارت استفاده می‌کند. بدین‌صورت که چربی‌های جمع شده زیر پوست در اثر حرارت سوزانده شده و توسط یک دستگاه مکنده از قسمت‌های گوناگون بدن خارج می‌شوند.

لیپوماتیک (Lipomatic)

لیپوماتیک یک متد پیشرفته برای از بین بردن چربی‌های اضافی بدن است که با کم‌ترین عوارض، دقیق‌تر از لیپوساکشن عمل می‌کند. روش لیپوماتیک محبوب‌تر از لیپوساکشن در از بین بردن بافت چربی‌های اضافی است، زیرا امن‌تر و موثرتر است. در این روش از حرارت برای از بین بردن چربی‌ها استفاده نمی‌شود، بلکه چربی‌ها با وارد شدن ضربه تخریب می‌شوند. درواقع، پزشک متخصص با   حرکات لرزشی لوله‌ای به‌نام کانولا، چربی‌های اضافی را از بدن خارج می‌کند.

ابدومینوپلاستی (Abdominoplasty)

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم یک جراحی خاص و منحصربه‌فرد است که پزشک متخصص در آن چربی ها و پوست اضافی را در قسمت میانی بدن و شکم از بین می برد و عضلات شکمی را سفت می کند. در این روش، حجم زیادی از چربی اضافی از شکم خارج می شود که دستگاه قادر به انجام آن نیست. این جراحی معمولا بصورت اختصاصی انجام می شود، اما می توان آن را در حین جراحی لیفت بدن نیز انجام داد.

در عمل ابدومینوپلاستی، بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد و این عمل معمولا ۲ تا ۵ ساعت زمان می برد.

در ابدومینوپلاستی دو برش در بخش مشخص برای جراحی ایجاد می‌شود: یکی از استخوان لگن در یک سمت تا استخوان لگن در سمت دیگر نزدیک به قسمت شرمگاهی، برش دیگر اطراف ناف است. پس‌ازآن، پوست از عضله شکم جدا خواهد شد. سپس عضلات شکمی به سمت یکدیگر کشیده و بخیه می‌شوند و درنتیجه میان تنه باریک و شکم سفت‌تر می‌شود. سپس قسمت جداشده پوست روی عضلات که حالا شکل جدیدی به خود گرفته، کشیده می‌شود و پوست اضافی را برمی‌دارند.

لاغری با دستگاه پال (Pal)

پیکر تراشی چیست؟ لاغری با دستگاه پال یک روش موثر است.

لاغری با دستگاه پال درواقع همان روش لیپوساکشن است اما با کمک نیرو. در این روش، از یک کانول مخصوص برای حذف چربی‌های اضافی استفاده می‌شود. این کانول مخصوص با لرزش‌های ریزی که ایجاد می‌کند، سبب شکستن و تخریب بافت‌های چربی می‌شود و به‌این‌ترتیب چربی‌های اضافه از بدن خارج می‌شود.

از بین بردن چربی‌ها با استفاده از دستگاه پال به‌عنوان روش سریع‌تر و ایمن‌تر از سایر روش‌ها شناخته‌شده است، زیرا در این روش پزشک متخصص در مدت‌زمان کمتری چربی بیشتری از بدن خارج می‌کند.

این روش‌ها، از شناخته‌شده‌ترین روش‌های پیکر تراشی یا جراحی بادی کانتورینگ محسوب می‌شوند. درواقع، در پاسخ به این سؤال که هدف از پیکر تراشی چیست باید گفت که از دید عموم مردم پیکر تراشی برای رسیدن به لاغری و یا لاغری موضعی است. پزشک متخصص با برداشتن چربی‌ها و پوست اضافی این هدف را برای شما محقق می‌کند.

کلینیک پایتخت زیبایی ایران با استفاده از به‌روزترین دستاوردهای علمی، تکنولوژی و مدیریتی و با به‌کارگیری بهترین متخصصان در امور مختلف زیبایی، آماده ارائه خدمات به همراهان خود بوده و رضایت شما را بالاترین هدف خود می‌داند.